Видалити келоїдний рубець на вусі не складно, якщо, звичайно, не застосовувати до нього лазерне шліфування та хірургічне висічення…

Видалення келоїдних рубців у Києві. Келоїдні рубці на вухах: до та після лікування

Як і коли утворюється келоїдний рубець на вусі?

Первинні келоїдні рубці на вухах утворюються після проколу (пірсингу) вуха або травми. Вторинні келоїдні рубці формуються після спроб видалити келоїдний рубець лазером або хірургічним шляхом. Келоїди вух поділяються на келоїдні рубці на мочці вуха (Фото 1) і келоїдні рубці вушної раковини (Фото 2). Келоїдний рубець після пірсингу може формуватися як на мочку вуха, так і на хрящі.

Фото 1. Келоїд мочки вуха після лазерного видалення

Келоїдий рубець мочки вуха, який з'явився після лазерного видалення попереднього келоїда

Фото 2. Келоїд вушної раковини після отопластики

Келоїдні рубці вушної раковини, які виникли після отопластики (корекція лоповухісті)

Келоїдні рубці на мочці вуха, або келоїд мочки вуха, починає формуватися через кілька місяців після проколу, травми, або хірургічного втручання. Келоїдний рубець вушної раковини, якщо він є результатом отопластики (корекція лопухості), виникає через кілька тижнів після операції (Фото 2). Перші ознаки формування келоїдного рубця на вусі – ущільнення, почервоніння, болючість при торканні та натисканні на рубець. Келоїдний рубець на вусі може рости роками та десятиліттями, завдаючи біль, свербіж та неприємні відчуття своєму господарю.

Як лікувати та видалити келоїдний рубець на вусі?

Лікувати келоїдний рубець вуха – завдання, яке потребує професійних навичок. Просто видалити келоїдний рубець на вусі лазером чи хірургічним шляхом не вдасться! Неправильна тактика лікування тягне у себе рецидив келоїдного рубця, тобто утворення нового рубця дома старого. Новий рубець зростає у 3-4 рази більше, ніж віддалений келоїд. Лікувати рецидив келоїдного рубця вуха (Фото 3; Фото 5) набагато складніше, ніж келоїд, який не піддавався лазерному або хірургічному видаленню (Фото 4).

Фото 3. Келоїдний рубець мочки вуха після дворазового хірургічного видалення

Великий гантелеподібний келоїд мочки вуха. Масивне розростання на передній та задній поверхнях мочки вуха

Фото 4. Неоперовані (первинні) келоїдні рубці на вусі. Подвійний келоїд

неоперований келоїдний рубець мочки вуха після пірсингу

Чи є ефективним хірургічне видалення келоїдного рубця на вусі?

Хірургічне висічення келоїдного рубця на вусі неприпустимо, оскільки у 95-100% випадків призводить до утворення нового келоїду (Фото 3). На сьогоднішній день хірурги (у тому числі і пластичні) пропонують різні варіанти комбінацій, в яких провідна роль належить звичайно ж хірургічному видаленню келоїдного рубця. Наприклад, висічення келоїда вушної раковини та променева терапія, або висічення келоїдного рубця мочки вуха та ін’єкції дипроспану. Воно й зрозуміло: хірурги мають оперувати! Це їхній хліб! Але хірургічне видалення келоїдного рубця на вусі – це не метод вибору лікування для даного виду рубців!

Чи можна видалити келоїдний рубець на вусі лазером?

Спроби видалити келоїдний рубець на вусі лазером неминуче призведуть до рецидиву! (Фото 1; Фото 10). Рецидив виникає, як правило, у період від 3 місяців до 1 року після лазерного видалення келоїду. Цього часу зазвичай буває достатньо, щоб викласти фото До та Після «вдалої» процедури під тегом «видалити келоїдний рубець на вусі лазером». Добре, якщо теги “лазерне видалення шрамів” або “лазерне лікування келоїдних рубців” – просто “заманка” для пацієнта, так би мовити, “на лазер”. Але якщо дійсно проводиться видалення келоїду вуха лазером, то це щонайменше НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ!

Ін’єкції Лонгідази в келоїдні рубці на вухах. Допомагають чи ні?

НЕ ДОПОМАГАЮТЬ! Ефективність ін’єкції Лонгідази в келоїдні рубці на вухах дорівнює нулю!

Лонгідаза, Лідаза, Ронідаза – представляють групу протеолітичних ферментів, які розріджують білок, в данному випадку гіалуронову кислоту. Гіалуронова кислота в шкірі є холодцем! Вона оточує келоїдний рубець. Ін’єкції Лонгідази в келоїдні рубці розріджують гіалуронову кислоту навколо рубця: холодець перетворюється на кисіль. При лікуванні та формуванні свіжих рубців це сприяє формуванню ніжного еластичного рубця. Але на колагенову тканину (субстрат келоїдного рубця) ці ферменти не діють! Келоїдний рубець на якийсь час може розм’якшитися за рахунок утворення “киселя”, а після закінчення дії лонгідази (через 2-3 доби) знову стане твердим.

До того ж ін’єкції Лонгідази, Лідази, Ронідази дуже болючі та часто викликають больовий шок та алергію!

Креми та гелі від келоїдних рубців. У чому каверза?

Все просто! Креми і гелі від келоїдних рубців допомагають лише у період формування рубця, тобто коли келоїдного рубця ще немає. Тому креми та гелі від рубців є засобом профілактики, а не лікування, і покликані не допустити утворення келоїду. Розсмоктати, або прибрати келоїдний рубець за допомогою “гелю від рубців” НЕМОЖЛИВО!

Келоїдний рубець фото до та після: видалення келоїдних рубців на вухах

Фото 5. Двічі оперований келоїд мочки вуха (вторинний келоїд)

Фото двічі оперованого келоїдного рубця мочки вуха (вторинний келоїд) до, в процесі лікування і після

Фото 5. Рецидив келоїдного рубця мочки вуха після хірургічного видалення. Гантелеподібний келоїд мочки вуха, або думббелль – келоїд. Келоїдний рубець мочки вуха, утворився після проколу мочки вуха. Перша операція призвела до утворення рецидиву келоїду мочки вуха. Знову була спроба повторного видалення рецидиву хірургічним шляхом. І знову після операції на цьому ж місці виник рецидив, який став у 3 рази більшим за початковий келоїд (фото ліворуч).
Наше НЕХІРУРГІЧНЕ лікування проводилося з частотою 1 раз на місяць. Через півроку келоїдний рубець зменшився вчетверо (фото посередині). Повне вилікування через 1 рік (фото праворуч).

Фото 6. Хірургічне висічення келоїдного рубця вушної раковини. Рецидив (вторинний келоїд)

Фото рецидива келоїдного рубця вушної раковини після хірургічного висічення попереднього келоїда (вторинний келоїд). До, в процесі та після лікування

Фото 6. Повторний келоїдний рубець вушної раковини (рецидив) розвинувся через 6 місяців після хірургічного висічення попереднього келоїду. Вже через місяць після правильно підібраного лікування келоїдний рубець вушної раковини зменшився більш ніж удвічі (фото в центрі). Через 6 місяців після початку лікування настало повне виліковування рубця. Спостереження протягом 18 місяців, відсутність рецидиву.

На фото праворуч “Після лікування” видно вирізку у хрящовій частині вушної раковини, яка утворилася в результаті резекції вушної раковини під час першого хірургічного видалення келоїду вуха. На першому знімку ліворуч “До лікування” вона була непомітна через розростання рубцевої тканини.

Фото 7. Хірургічне видалення келоїдного рубця на вусі разом із мочкою. Рецидив келоїду у культі вушної раковини.

Хірургічне видалення келоїдного рубця на вусі разом із мочкою. Рецидив келоїду у культі вушної раковини до лікування, в процесі та після

Фото 7. Пацієнту неодноразово проводилося хірургічне видалення келоїдного рубця мочки вуха. Остання операція – видалення келоїдного рубця на вусі разом із повним видаленням мочки вуха (екстирпація мочки вуха) та резекцією вушної раковини. Черговий рецидив келоїду виник через 2 місяці. У даному випадку хірургічне видалення келоїдного рубця мочки вуха спровокувало розростання сполучної тканини та розповсюдження келоїду на зовнішній слуховий прохід і куксу вушної раковини (фото зліва). Перекриття слухового проходу келоїдом супроводжувалося зниженням слуху. Було запропоновано чергову операцію, від якої пацієнт відмовився. Наше лікування тривало протягом півтора року (фото в центрі). Подальше спостереження протягом 3-х років (фото праворуч) – рецидиву немає.

Фото 8. Келоїдний рубець вушної раковини після отопластики (корекції лопавухості)

Келоїдний рубець на задній поверхні хряща вушної раковини після отопластики до лікування, у процесі та після

Фото 8. Келоїдний рубець вуха після отопластики (корекції лопоухості) локалізується в області вушної раковини. Лікування таких келоїдів вушної раковини не становить труднощів. Але це за умови, що хірургічне висічення келоїдного рубця не проводилося, і не було спроби видалити келоїдний рубець лазером. На щастя, пацієнту не проводилося хірургічне видалення келоїдного рубця. І ідея видалити келоїдний рубець лазером також ні в кого не виникла. Тому лікування було коротким – 3 процедури з частотою 1 раз на місяць. Повністю келоїдний рубець вуха після отопластики зник через 3 місяці з початку лікування.

Фото 9. Хірургічне видалення келоїдного рубця на вушній мочці. Рецидив

Лікування вторинного келоїду мочки вуха після хірургічного видалення попереднього келоїдного рубця

Фото 9. Хірургічне висічення келоїдного рубця мочки вуха безуспішно проводилося 2 рази. Щоразу келоїд продовжував зростати. Третя операція – висічення келоїдного рубця разом із мочкою вуха також не дала результату. Келоїд відновив зростання вже на культі (фото ліворуч). Лікування рецидиву келоїдного рубця мочки вуха зайняло 4 місяці із частотою повторення процедур 1 раз на місяць (фото в центрі). Після лікування рецидиву немає (фото праворуч).

Фото 10. Лікування рецидиву келоїду вуха після лазерного шліфування. Фото До та Після

Фото рецидиву келоїдного рубця, що утворився після лазерного видалення попереднього келоїда до, в процесі та після лікування

Фото 10. Рецидив після видалення келоїдного рубця на вусі лазером збільшився втричі. Видалити келоїдний рубець мочки вуха лазером намагалися тричі. Використовувався вуглекислотний лазер із довжиною хвилі 10.6 мкм. Після кожного лазерного шліфування келоїд виростав знову і ставав ще більше. Зрештою, після 3-х безуспішних спроб експерименти з лазерним шліфуванням келоїдного рубця були припинені. Пацієнтці запропонували хірургічне висічення келоїдного рубця, від якого вона відмовилася. Фото ліворуч «До лікування» – келоїдний рубець на вусі на момент звернення до клініки. Після 2-х процедур адекватного лікування (фото у центрі), келоїд значно зменшився у розмірах. Фото праворуч – келоїдний рубець на мочці вуха перед останньою процедурою. Тривалість лікування – 8 місяців.

Фото 11. Первинні келоїдні рубці на мочці вуха після пірсингу до і після

подвійний келоїд мочки вуха після пірсингу до, в процесі та після лікування

Фото 11. Келоїдні рубці утворилися після пірсингу мочки вуха. Келоїди не оперувалися, не лікувалися, лазерного видалення не піддавалися. Після 3 процедур повне видалення келоїдних рубців вуха без рецидиву. Тривалість лікування 3 місяці.

Фото 12. Гантелеподібний келоїд мочки вуха до та після лікування

гантелеподібний або думббелль-келоїд вуха до, у процесі та після лікування

Фото 12. Гантелеподібний, або думббелль – келоїд (dumbbell – гантель (англ.)). Після 3 процедур повне видалення келоїдних рубців вуха без рецидиву. Тривалість лікування 3 місяці.

Чи можна повторно проколювати вуха після лікування/видалення келоїдного рубця на вусі?

МОЖНА! Якщо на тілі немає інших келоїдів, то у Вас немає схильності до їхнього утворення. І той келоїд, який у вас був і вилікований до кінця, не є протипоказанням до пірсингу.