Видалити рубці на обличчі після акне можна лише використовуючи індивідуальний підхід до кожного рубця, залежно від його виду.

Видалення рубців на обличчі після акне. Результати до та після

Видалити рубці на обличчі після акне хочуть 80% населення віком від 12 до 25 років.

Рубці після прищів на обличчі можуть бути представлені у вигляді атрофічних, гіпертрофічних і келоїдних. Причому, атрофічні та гіпертрофічні шрами після акне утворюються у співвідношення 3:1. Тобто, атрофічні рубці після прищів зустрічаються в 3 рази частіше, ніж гіпертрофічні або келоїдні.

Жінки звертаються з проханням видалити рубці після акне в 2 рази частіше за чоловіків, оскільки для них це ще й психологічна проблема. Крім того, згідно з результатами дослідження університету Брістоль, збудники акне P. Acnes можуть накопичуватися в головному мозку протягом життя, і бути причиною виникнення хвороби Альцгеймера в старості.

Як видалити рубці на обличчі після акне?

Забрати рубці від прищів на обличчі одним клацанням пальців не вдасться. Але позбутися рубців після акне можна, і робити це треба якнайшвидше, поки рубцева тканина не стала грубою.

Перед тим, як видалити рубці на обличчі після акне, потрібно визначити вид рубця (рубців). Різні види рубців лікуються по-різному, і тут немає універсального способу. АТРОФІЧНІ рубці лікуються одними методами, ГІПЕРТРОФІЧНІ та КЕЛОЇДНІ – іншими.

Лазерне шліфування рубців на обличчі після вугрів

Лазерне шліфування рубців на обличчі після вугрів позиціонується більшістю клінік як універсальний, і чи не єдиний ефективний метод видалення всіх видів рубців після акне. Справді, лазерне шліфування рубців після вугрів може дати певний позитивний результат при свіжих рубцях. Але спроби прибрати лазером старі шрами по акне – безрезультатні (Фото 1)

Фото 1. Лазерне шліфування рубців після вугрів результату не дало

lazerne-shlifuvannya-rubtsiv-pislya-vuhriv

Лазерне шліфування рубців на обличчі після вугрів вимагає багаторазового повторення для отримання скільки-небудь видимого результату. Але далеко не всі можуть повторити такий «подвиг» кілька разів. Хтось через больові відчуття, хтось через тривалість реабілітаційного періоду та жахливого зовнішнього вигляду (Фото 2), а хтось і через матеріальні міркування. І, звичайно, лазерне шліфування рубців на обличчі після вугрів не є ні панацеєю, ні золотим стандартом, як це рекламується!

Фото 2. Лазерне шліфування шрамів після прищів вуглекислотним лазером

lazerne-shlifuvannya-vuhlekyslotnym-lazerom

Видалити рубці на обличчі після акне можна лише використовуючи індивідуальний підхід до кожного рубця, залежно від його виду. Рідко пацієнт має тільки один вид рубців, наприклад, тільки сколоті рубці, або тільки човноподібні. Найчастіше рубці на обличчі після акне представлені різними видами в одного й того пацієнта. І шаблонне лазерне шліфування рубців після вугрів не може діяти однаково на всі види рубців. Навіть теоретично! Такі пацієнти вимагають не сліпого застосування лазера (тільки тому, що він є і його треба використовувати!), а комбінації різних методів!

Різні методи лікування та корекції рубців після акне можна застосовувати послідовно, але в більшості випадків їх доводиться комбінувати в одній процедурі. Ось деякі приклади.

Видалення рубців на обличчі після акне. Результати До та Після.

Фото 3. Змішаний рубець на лобі після акне. До та після лікування

zmishanyy-rubetsʹ-na-lobi-pislya-akne

Фото 3. Змішаний рубець після вугрової хвороби з вертикальними стінками та гіпертрофічними краями у вигляді напластувань. Рубець для лікування та корекції дуже складний. Складність полягає в наступному: дно рубця розташоване нижче навколишньої шкіри, на лобі немає підшкірного жиру (відсутні адипоцити), тому ресурс для регенерації обмежений. До того ж рубцю понад 8 років. Проведено комбіноване лікування: мікродермабразія, мікронідлінг, кріоабляція. В результаті проведеного лікування краї рубця згладилися, дно підтяглося, сам рубець звузився.

Фото 4. Комбіноване лікування сколотих (ice pick) та прямокутних (boxcar) рубців на обличчі після акне

kombinovane-likuvannya-skolotykh-ta-pryamokutnykh-rubtsiv

Фото 4. Пацієнтка звернувся із проханням видалити рубці на обличчі після акне, які з’явилися у підлітковому віці (фото зліва). Лазерне шліфування шрамів видимого результату, що проводилося раніше, не дало. Нам вдалося прибрати рубці після прищів комбінованими процедурами мікродермабразії, ТСА крос, та мікронідлінгом. Через 6 тижнів після першої процедури відзначалося зменшення атрофічних рубців як у кількості, так і їх глибини (фото в центрі). Через півроку рубці вирівнялися із поверхнею шкіри (фото праворуч).

Фото 5. Змішані рубці на обличчі після акне. Фото до та після лікування.

zmishani-rubtsi-na-oblychchi-pislya-akne

Фото 5. Пацієнтка звернулася до клініки з проханням видалити рубці на обличчі після акне. Вугрова хвороба тривала протягом 15 років. Змішані рубці на обличчі після акне представлені атрофією шкіри на великих ділянках та гіпертрофією країв.

Наше комбіноване лікування шрамів після акне складалося з мікронідлінгу, кріоабляції та мікродермабразії. Після проведеної корекції вдалося нівелювати рубці із поверхнею шкіри обличчя.

Фото 6. Видалення келоїдних рубців на обличчі після акне. Фото до та після

vydalennya-keloyidnykh-rubtsiv-na-oblychchi-pislya-akne

Фото 6. Келоїдні рубці на обличчі після прищів височіють над поверхнею шкіри, зливаються між собою. Навколо келоїдних постакне розташована маса атрофічних човноподібних рубців, які так само потребують лікування.

Видалення келоїдних рубців на обличчі проводилося електрофорезом з гіалуронідазою, ін’єкціями Дипроспану та Кеналогу, кріоабляцією. Прибрати атрофічні рубці після акне вдалося за допомогою мікродермабразії та мікронідлінгу.