Видалити келоїдні рубці грудної клітки та зони декольте без операцій та лазерного шліфування рубців, без рецидивів. Фото до та після

Видалення келоїдних рубців на грудній клітці та в зоні декольте в Києві

Келоїдні рубці на грудній клітці та декольте

Келоїдні рубці грудної клітки та декольте однаково часто зустрічаються як у чоловіків, так і у жінок (рис.1-1а). Усі келоїдні рубці можна розділити на 2 групи: первинні та вторинні (або повторні). Первинні келоїди грудної клітки та зони декольте утворюються внаслідок вугрової хвороби, травм, операцій, опіків, запальних захворювань (фурункул, абсцес). Вторинні келоїди – це результат некомпетентного лікування пов’язаний із спробами видалити келоїдний рубець лазером, хірургічним висіченням, народними методами, і т.д. (Фото 1-1а, крайні фото справа.) Власне вторинний келоїд – це рецидив, який утворюється на місці первинного келоїдного рубця через деякий час, але перевершує його за розмірами та агресивністю в кілька разів.

Фото 1. Келоїдні рубці на грудний клітини у чоловіків

Фото 1а. Келоїдні рубці в зоні декольте у жінок

Чому утворюються келоїдні рубці на грудній клітці та в зоні декольте?

Келоїдні рубці на грудній клітці і в зоні декольте утворюються внаслідок вугрової хвороби. Це – найчастіша причина. На місці запалення відбувається викид активних речовин (т.зв. медіаторів запалення). Зрештою ці речовини викликають посилений поділ клітин (фібробластів) та збільшення синтезу колагену. Келоїдний рубець після видалення родимки (невуса) є другою за частотою причиною утворення келоїдів грудної клітки. Особливо часто виникає келоїдний рубець після видалення родимки лазером чи радіохвильовим ножем. У цьому випадку до механічної травми додається теплова. Шкіра грудної клітки має підвищений натяг та позбавлена ​​підшкірного жиру. При диханні та постійному русі плечей краї рубця поступово розходяться, а дефект мыж краями заповнюється колагеновою тканиною. Досить часто на келоїдний рубець після видалення родимки хірурги рекомендують наносити “Контрактубекс”. Екстракт цибулі, що входить до складу цього гелю, викликає додаткове подразнення шкіри, і сприяє ще більшому зростанню келоїду. Келоїдні рубці грудної клітини після травм та опіків посідають третє місце (Фото 2).

Фото 2. Келоїдний рубець зони декольте після опіку кислотою

Множинні келоїдні рубці після акне на грудній клітці, спині або обличчі при відсутності лікування можуть зливатися між собою в масивні келоїдні конгломерати (Фото 3). Конгломерати келоїдних рубців важко піддаються лікуванню, т.к. неможливо одночасно охопити усі рубці. Щоб видалити келоїдні рубці на грудній клітці і в зоні декольте іноді доводиться витратити кілька місяців і навіть років.

Фото 3. Келоїдні рубці в зоні декольте після акне. Злиття та утворення конгломератів

Як видалити келоїдні рубці грудної клітки та зони декольте?

Видалити келоїдні рубці грудної клітки та зони декольте можна кількома методами. Але, на цьому місці обов’язково залишиться слід у вигляді світлої плями. Крім того, лазерне видалення келоїдних рубців і хірургічне висічення келоїдних рубців майже завжди призводить до рецидиву. А рецидив келоїдного рубця має схильність до більш агресивного зростання. Особливо це притаманно акне – келоїдів (Фото 3). Тому лікування та видалення келоїдних рубців грудної клітини та зони декольте – процес тривалий, часто займає місяці, і навіть роки.

Хірургічне видалення келоїдних рубців грудної клітки та зони декольте

Хірургічне висічення келоїдних рубців на грудній клітці з великою часткою ймовірності (95%) викликає рецидив (Фото 4-5). Це відбувається тому, що шкіра грудної клітки не має підшкірно-жирового шару і не має еластичності. Краї рубця поступово розходяться, утворюється дефект, який клітини мають «залатати». Цією латкою і є келоїдний рубець.

Фото 4. Хірургічне видалення келоїдного рубця зони декольте. Рецидив.

Фото 5. Хірургічне видалення келоїдного рубця грудної клітки (до та після)

Лазерне видалення келоїдних рубців (лазерне шліфування шрамів)

Лазерне видалення келоїдних рубців по суті є випалюванням, або випаровуванням рубцевої тканини. Немає жодної різниці який вид аблятивних лазерів застосовується: у будь-якому випадку після аблятивного лазера виникає опік, набряк, запалення, посилений поділ клітин, і як результат – утворення нового келоїду у 95-100% випадків.

Лазерне видалення келоїдних рубців, як і хірургічне висічення келоїдних рубців – невиправдано ризикована тактика лікування. Неспроможність цих методів видалення келоїдного рубця грудної клітки показана на прикладі одного пацієнта (Фото 6).

Фото 6. Хірургічне видалення келоїдного рубця на грудній клітці

Пацієнту з підозрою на атерому було зроблено хірургічне висічення келоїдного рубця на грудній клітці (Фото 6). При гістологічному дослідженні – ознаки келоїдного рубця. Через 3 місяці після операції на місці шраму утворився вторинний келоїд (Фото 7).

Фото 7. Хірургічне висічення келоїдного рубця на грудній клітці (до та після)

При спробі видалити келоїдний рубець лазером відбувається ще більше його зростання, і такий рубець стає резистентним (стійким) до будь-якого виду лікування (Фото 8).

Фото 8. Видалення келоїдного рубця на грудній клітці лазером до та після

Видалення келоїдних рубців грудної клітини та зони декольте полягає не в механічному видаленні рубцевої тканини, а в поетапному лікуванні келоїдного рубця (Фото 9-10)

Фото 9. Дворазове хірургічне висічення келоїдного рубця зони декольте. Рецидив. Фото до та після лікування.

Фото 10. Келоїдні рубці зони декольте. Етапи лікування.

А. Келоїди грудної клітини та зони декольте до лікування

Б. Келоїдні рубці грудної клітки та зони декольте. Блокування зон росту

В. Видалення келоїдного рубця грудної клітки. Руйнування структури

Г. Гальмування ділення фібробластів у келоїді

Д. Видалення судин у келоїдному рубці

Е. Келоїдні рубці зони декольте після видалення

Видалення келоїдних рубців фото до та після

Фото 11. Келоїдні рубці грудної клітки після акне. Фото до, у процесі та після лікування

Фото 11. Пацієнт звернувся до клініки з наміром видалити келоїдні рубці грудної клітки, які утворилися після вугрової хвороби. Келоїди грудної клітини були множинні, подекуди зливалися між собою в конгломерати, росли, викликали свербіж, і доставляли дискомфорт. Тривалість захворювання становила 7 років (фото ліворуч). Після кількох процедур намітилася позитивна динаміка (фото у центрі). Лікування келоїдних рубців було тривалим і зайняло понад 1 рік. Результат – повне позбавлення від келоїдних рубців.

Фото 12. 15-річний келоїдний рубець зони декольте до та після видалення

Фото 12. Келоїдний рубець зони декольте, який протягом 15 років мала пацієнтка, був активним і доставляв як фізичні страждання (біль при контакті з рубцем, свербіж), так і моральні. Болі в області келоїдного рубця особливо посилювалися ночами. Пацієнтка не могла носити відкритий одяг, футболки тощо. Протягом 15 років тричі повторювалося хірургічне видалення келоїдного рубця в зоні декольте, що спровокувало ще більше зростання рубця. Наше лікування тривало протягом 1 року. Результат – повне видалення келоїдного рубця. Протягом 7 років спостереження за рецидивом немає.

Фото 13. Активні келоїдні рубці грудної клітки. Фото до та після лікування

Фото 13. Активні келоїдні рубці грудної клітки сформувалися внаслідок акне (вугрової хвороби). Келоїди грудної клітки мали схильність до злиття. Вони турбували пацієнта протягом кількох років: росли, вболівали, викликали свербіж. Болючість і свербіж виявлялися, переважно, вночі. В даному випадку не було спроб видалити келоїдні рубці на грудної клітці лазером або хірургічним способом. Тому лікування не зайняло багато часу. Після трьох процедур вдалося видалити келоїдні рубці грудної клітки повністю. Спостереження протягом 3-х років – рецидиву немає.

Фото 14. Активний келоїдний рубець грудної клітки: фото до та після лікування

Фото 14. Активний келоїдний рубець грудної клітки сформувався після операції: видалення фіброми. Імовірно, спочатку “фібромою” був келоїдний рубець. Після цього були неодноразові спроби видалити келоїдний рубець грудної клітки лазером та хірургічним шляхом. Лазерне видалення келоїдного рубця призвело до рецидиву і ще більш агресивного зростання. Келоїд став більшим і грубішим. Видалення келоїдного рубця зайняло 1 рік. Контроль через 2 роки – рецидиву немає.